Teória a prax právnej normotvorby
Predložená učebnica v sebe spája teóriu ako penzum odborných vedomostí pri tvorbe práva a prax ako praktické skúsenosti nadväzujúce na teoretické poznatky. Podrobne sa zameriava na tvorbu ústavných zákonov, zákonov a podzákonných právnych predpisov s osobitným dôrazom aj na tvorbu všeobecne záväzných nariadení. Jej rozsiahle časti sú tiež venované právnej normotvorbe v kontexte práva Európskej únie. Učebnica je určená nielen študentom práva a študentom príbuzných odborov, ale aj osobám zodpovedným za právnu normotvorbu na celoštátnej i komunálnej úrovni.
Z recenzných posudkov:„Autori sa na základe holistického prístupu ,zmocňujú' náročnej problematiky na náležitej vedeckej a odbornej úrovni, častokrát až ,filigránsky' detailne (napr. v oblasti územnej samosprávy). Kladne hodnotím analýzu príslušných ustanovení slovenského právneho poriadku (aj ústavných zákonov Českej republiky) v serióznej konfrontácii ich realizácie v praxi. Za pozitívum práce považujem i dôkladné využitie príslušnej judikatúry nielen Ústavného súdu Slovenskej republiky, ale aj (iných) súdov Slovenskej republiky, judikatúry Súdneho dvora Európskej únie a Európskeho súdu pre ľudské práva. (...) Recenzovaná práca výrazne prekračuje charakter študijnej pomôcky. Hodnotím ju vysoko pozitívne. Je obohatením teórie i praxe nielen ústavného práva, ale aj príbuzných vedných odvetví. Blahoželám autorom.JUDr. Peter Kukliš, CSc.
„Recenzovaná učebnica je spracovaná kolektívom skúsených autorov z Právnickej fakulty UK, ktorí majú tak teoretické poznatky a vedomosti prezentované v mnohých doterajších publikačných výstupoch, ako aj praktické skúsenosti s normotvorbou spojené s ich bývalým, ale aj súčasným profesionálnym pôsobením v legislatívnej oblasti (...)."doc. JUDr. Boris Balog, PhD.